У попередніх главах ми вже розглянули конструкції з безособовою формою дієслова — інфінітивом. Дієприкметники також мають власні конструкції, що використовуються в реченнях:
Означення Дієприкметникові конструкції — це такі конструкції, в яких найчастіше вживаються Participle I та Partitciple II. Ми їх вивчаємо саме для того, щоб ви розуміти, у яких випадках можна вжити Participle, тобто наш дієприкметник.
Далі ми окремо розглянемо кожну конструкцію з Participle.
Об’єктна конструкція
Об’єктна конструкція з Participle дуже схожа на об’єктну конструкцію з інфінітивом. Різниця лише в тому, що в інфінітивній конструкції використовується інфінітив, а в дієприкметниковій – дієприкметник.
I (підмет) saw (дієслово-присудок) him (особовий займенник в об’єктному відмінку) running (дієприкметник)
Я бачив як він біжить по вулиці. (Дослівно: Я бачив його біжучим по вулиці.)
В даній конструкції дієприкметник виражає дію, яку виконує іменник або займенник (а не підмет). Дієслово-присудок у цій конструкції вживається в Simple Tenses.
Існують певні умови вживання даної конструкції:
Вживаємо об’єктну конструкцію, коли дієслово-присудок виражає
Mother (підмет) allowing (дієприкметник) Tommy (підмет) goes (присудок) for a walk.
Мати, що дозволяє Томмі піти на прогулянку. (Дослівно: Мати, дозволяюча Томмі піти на прогулянку.)
Дієприкметник відноситься до підмета, що стоїть перед ним.
З Participle бувають такі конструкції:Конструкція for-to, об’єктна, суб’єктнаАбсолютна, об’єктна, суб’єктна конструкціїОб’єктна та суб’єктна конструкціїАбсолютна та обє’ктна конструкції
Дієслово – присудок має бути в пасивному стані в:Суб’єктній конструкціїАбсолютній конструкціїОб’єктній конструкціїВ жодній з конструкцій