Порядок прикметникiв у реченнi

Знаючи, на які типи поділяються прикметники в англійській мові, можна зрозуміти та запам’ятати, у яком порядку вони використовуються в реченні перед іменником. Якщо в українській мові ми не надаємо цьому великого значення, то в англійській порядок прикметників перед іменником дуже важливий, а вживання не за встановленим порядком вважається помилкою.

Отже, описуючи іменник в англійській мові, спершу вживаються прикметники, які виражають власну думку: 1) загальне/перше враження, 2) специфіка предмета. Далі вживаются описові прикметники у такому порядку: 3) розмір предмета, 4) вік предмета, 5) форма, 6) колір, 7) походження, 8) матеріал, 9) призначення. Також, коли у нас є присвійний іменник (тобто іменник, який вказує на те, кому належить цей предмет), його вживають перед усіма прикметниками.

1. перше враження + 2. специфіка + 3. розмір + 4. вік + 5. форма + 6. колір + 7. походження + 8. матеріал + 9. призначення

general opinion

specific

size

age

shape

colour

nationality

material

past participle

purpose + NOUN

nice

comfortable

small

new

round

yellow

Italian

wooden

handmade

dinner

Table

Приклади

  1. Modern new American computer (власна думка, вік, походження)

  2. Fashionable brandnew round leather bag (специфіка, вік, форма, матеріал)

  3. Small black dress (розмір, колір)

  4. Tom’s comfartable new red Japanese car (присвійний іменник, специфіка, вік, колір, походження)

Виключення

Коли ми маємо лише дві характеристики предмета – власна думка та розмір, то спочатку перед іменником ми вживаємо прикметник, що описує розмір предмета, а потім той, що виражає власну думку.

Наприклад:

Small comfortable table.

Large beautiful mountain.

Big scaring beast

Last updated