Часи, з якими вживаються форми основних дiєслiв
  • 1 форма (Infinitive) — Present/Future Simple
  • 2 форма (Past simple) — Past Simple
  • 3 форма (Past participle) — Present/Past/Future Perfect, Passive Construction
  • 4 форма (Present participle) — Present/Past/Future Continuous, Present/Past/Future Perfect Continuous
Основні дієслова поділяються на: правильні (regular) та неправильні (irregular)
Утворення форми Past simple:
  1. 1.
    Якщо дієслово закінчується на приголосний, додаємо закінчення -ed.
    work $\rightarrow$ work + ed $\rightarrow$ worked
  2. 2.
    Якщо дієслово закінчується на голосний, додаємо закінчення -d.
    love $\rightarrow$ love + d $\rightarrow$ loved
  3. 3.
    Якщо дієслово закінчується на букву -y, яка стоїть після голосного, додаємо закінчення -ed.
    play $\rightarrow$ play + ed $\rightarrow$ played
  4. 4.
    Якщо дієслово закінчується на букву -y, яка стоїть після приголосного, ми змінюємо «y» на «і» та додаємо закінчення -ed.
    study $\rightarrow$ study + i + ed $\rightarrow$ studied
  5. 5.
    Якщо односкладне дієслово закінчується на один голосний і один приголосний або якщо останній склад дієслова під наголосом (prefer, begin, permit, regret), і воно закінчується на один голосний і один приголосний, в 2-й, 3-й і 4-й формах цей приголосний подвоюється:
    stop $\rightarrow$ stop + p + ed $\rightarrow$ stopped
    $\qquad$ $\rightarrow$ stop + p + ing $\rightarrow$ stopping
    prefer $\rightarrow$ prefer + r + ed $\rightarrow$ preferred
    $\qquad$ $\rightarrow$ prefer + r + ing $\rightarrow$ preferring

Неправильні дієслова (Irregular verbs)

Неправильні дієслова мають інші форми в Past Simple і Past Participle.
Вони змінюються за своїми власними моделями. Майже неможливо простежити якусь певну закономірність серед неправильних дієслів. Просто так історично склалося, що певна частина дієслів в англійській мові зміюється не за загальними правилами (не через закінчення -ed), тому її відносять до неправильних дієслів.

Утворення форми Present participle (VI форми дієслова)

В 4-й формі Present Participle/Participle I ми додаємо закінчення -ing до основної форми дієслова.
  1. 1.
    Якщо дієслово закінчується на -e, ми відкидаємо його і додаємо закінчення -ing.
    take $\rightarrow$ take + ing $\rightarrow$ taking
    make $\rightarrow$ make + ing $\rightarrow$ making
  2. 2.
    Якщо дієслово закінчується на буквосполучення -ie (die, lie, tie), змінюємо його на «y» та додаємо -ing:
    die $\rightarrow$ die + y + ing $\rightarrow$ dying
    lie $\rightarrow$ lie + y + ing $\rightarrow$ lying
Скільки форм мають основні дієслова?2345
4 форма дієслова має закінчення:-s-ing-edне змінюється
Неправильні дієслова в 2–й та 3–й формі зімнюються таким чином:Мають закінчення -edМають власні форми змінюванняНе змінюютьсяМають закінчення -ing